Jesle Malvína Futurama

Jesle Malvína Futurama poskytují péči a zázemí nejmenším dětem od jednoho roku do tří let. Je to jejich první pobyt mimo nejbližší – rodinu. Hlavní důraz zde tedy klademe na individuální potřeby dítěte a jejich naplnění – a to vždy dítěti přesně „na míru“. Rozvíjíme u nich postupně základní sociální dovednosti, dobrou motoriku a podporujeme i usměrňujeme jejich celkový zdravý vývoj.

Dětem je poskytována péče způsobem, který v nich pomáhá vytvořit pocit bezpečí, lásky a klidu.

Náš tým

Do našeho týmu vybíráme učitele, kteří jsou odborníky ve svém oboru, mají dlouholeté zkušenosti s výukou dětí, umí rozvíjet dětský talent a osobnost. Nejdůležitějším kritériem je cit pro práci s malými dětmi, vřelý a individuální přístup.


Alžběta Frimlová

Jednatelka

Vzdělání:

Evangelická akademie Praha – sociální pečovatelství. Probíhající studium Speciální pedagogiky, UJEP

Zkušenosti:

Sociální ústav Sulická, LDN Nemocnice Krč. Zakladatelkou a jednatelkou Malvíny od roku 2012.

Mgr. et Mgr.

Veronika Chejn

Ředitelka

Vzdělání:

Karlova Univerzita v Praze, obor Speciální pedagogika a Jihočeská Univerzita v Českých Budějovicích, obor Rehabilitační psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory.

Zkušenosti:

Asistent pedagoga v MŠ v Praze, osobní asistent v neziskové organizaci, profesionální chůva a dobrovolník v Dětském centru v Austrálii.

Sandra Salayová

Učitelka

Vzdělání:

Střední zdravotnická škola Kladno, nyní pedagogická fakulta Univerzity Karlovy v Praze dvojobor: biologie se zaměřením na vzdělávání - pedagogika.

Zkušenosti:

Dobrovolník v kladenské nemocnici na dětském oddělení, kroužek první pomoci, chůva pro děti od jednoho roku do tří let.

Ing.

Lenka de Pazová

Učitelka

Vzdělání:

Vysoká škola obchodní v Praze, nyní Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, obor Speciální pedagogika.

Zkušenosti:

Vychovatelka/asistentka učitele na školách a školkách v přírodě.

Judita Nováková

Lektorka

Vzdělání a zkušenosti:

Dva stupně vzdělávacího programu manažerské školy firmy MSI s.r.o. zaměřené na obchodní a manažerské dovednosti, kurz školitelů firmy Hackland. Browne&Associates, Kanada Dlouhodobý rozvojový program pro kouče - Projekt Certifikovaný kouč, rozvojový projekt zakončený certifikací, společnost ARK Consulting, s.r.o. 8 let praxe pod dohledem psychologa při rozvíjení osobnosti, získání zdravého sebevědomí a motivace.

Olga Hakenová

Hospodyně

Olga se stará o malé i velké, připravuje svačinky i obědy a pomáhá udržovat naší školku v čistotě.

Reference

Jana Grünerová and Amálka
Vážená paní Frimlová, chtěla bych Vám za mne a za Amálku moc poděkovat. Myslím, že mne jeden srpnový den na chodníku v Karlíně potkala můza a vedle našeho studia se objevila malá cedulka s informací o školičce, která se jmenuje Malvína a bude v září otevírat. Druhý den jsem viděla malou skupinku prťat směřující do vedlejšího vchodu v domě, kde jsme měli firmu a musela jsem se jít hned zeptat jak bude školka fungovat. Dcera byla sice v té době malá a pro mnoho lidí by možná bylo nepředsatvitelné poslat ji do školky, do cizího prostředí od rodičů. Vzhledem k tomu, že já jsem jak někteří mí známí říkají “rychlá” , má to stejně i moje dítě. To jste měla šanci poznat velmi brzy a já jsem ráda, že jse ji nechali samotnou jíst polévku jako to dělám já i když jste se určitě děsily co řeknu politému tričku a nechali jste jí malovat vodovkami i když to odnesly rukávy. To, že jste ji naučili stříhat nůžkami zase odnesly moje džíny a nový drahý přehoz na pohovce :-). Amálka si školičku neuvěřitelně zamilovala a po pár proplakaných ránech, která k velkým životním změnám asi patří snad u každého dítěte, jsme začali spíše vyhrožovat, že ji nevezmeme do Malvíny než že bychom ji museli přemlouvat. Ráno vstávala s našením a výkřikem “jupíííí jdeme do školky” si už balila hračky, taštičky, plyšáky, sponečky a všechno možné nezbytné pro celý den :-) a stála u dveří bytu vymóděná v nejdelší možné sukni kterou našla, s čelenkou ve vlasech a v holinách. Musím říci, že dám osobně velmi na první dojem. Profesionální a lidský přístup, krásné prostředí a v průběhu času i program, který je pro děti připraven, mě přesvědčily, že jsem si vybrala správně. Ještě jsem neslyšela, že by mnoho školiček bralo děti na výstavy, seznamovalo je s hospodářskými zvířaty nebo chodili do restaurací na oběd. Obdivuji trpělivost a moc děkuji za energii věnovanou celému konceptu školičky. Děti jsou vedeny k samostatnosti, spolupráci s ostatními a kreativitě. Přestěhovali jsme se a od září nastupujeme do větší státní školy a já musím přiznat, že je mi to velmi líto. Malvína nastavila laťku tak vysoko, že alespoň se na ni vyšplhat bude pořádný oříšek. Přeji vám všem mnoho štěstí a spoustu tak nadšených dětí a rodičů jako jsme my a Amálka. Děkuji a přeji vše dobré Jana Grünerová a Amálka
Chválovi
Lepší školku jsme si nemohli přát. Doporučuji ji všem známým, i kdyby to mělo znamenat určité dojíždění. Tom nikdy nepláče, že má jít do školky, naopak každý den se ujišťuje, že do školky půjde. Paní učitelky jsou skvělé, je vidět, že se dětem věnují a znají je a mají je rády a nic není problém. Programy, které vymýšlejí jsou úžasné a pestré a děti neuvěřitelně rozvíjejí. Tom začal chodit do Malvíny Futurama a teď chodí do Malvíny v Karlíně, přestup proběhl bez sebemenšího problému. Mohu tak hodnotit obě Malvíny a nevidím mezi nimi rozdíl. Jediný problém, který máme je, že chce být ve školce déle :) Oceňuji i jídelníček, který je zdravý, výživný a pestrý. Původně jsem si říkali, že do Malvíny Tom bude chodit jen do určité doby a pak přejde do školky státní. Dávno už víme, že Tom v Malvíně zůstane až do nástupu do první třídy, protože takhle má předškolní vzdělávání vypadat. Do Malvíny jsme zamilovaní všichni. Říkáme ji “naše školka”. Malvíno děkujem! Chválovi
Marta Hanušová a Adámek s Anežkou
O Malvíně jsme se dozvěděli od kamarádky, která svou nepopiratelnou náročností na výběr té nejvhodnější školky, udělala jasný výběr i za nás. Nebylo pochyb, že její výběr bude ten nejobezřetnější. A rozhodnutí bylo na světě po prvním velmi milém setkání s paní ředitelkou. Jsem jedním z těch rodičů, kteří mají to štěstí na samostatné děti, které těšění se na školku (již od 2 let věku) nepřešlo ani po nástupu do ní. Osvěčilo se mi děti s předstihem připravit a obeznámit se školkou jako takovou před jejich samotým nástupem. Při první návštěvě ve školce mě naprosto nadchlo prostředí, ve kterém se bude Adámek každý den nacházet, veselé, barevné, moderní a prostorné a hlavně dokonale čisté, prostě takové jaké bych jim sama líp nevytvořila ani doma. Adámek chodí do Malvíny každý den celodenně, proto vím že program mají dětičky opravdu nápaditý a také odpovídající jejich zájmům a věku. Náš Adámek nám doma například nadšeně cvičí jógu, konkretně zvířátkový pozdrav slunci, který se učí ve školce (když je kobra zvědavá zvedne „trub“ :o) Líbí se mi, že v Malvíně berou ohled na to, že každé dítě má jiné zájmy a reaguje na jiné podněty a právě ty rozvíjejí u dětí individuálně. Zárověň je učí ohledupnosti k ostatním dětem, která bude právě tak potřebná i v následujích letech ve školních lavicích. Co se týká stravování v Malvíně, mohu jen závidět, že dodavatelé obídků našich dětí, zásobují pravidelně i naši domáctnost. Qualivo byl pro mne do té doby naprosto neznámým pojmem. Tedy kvalitní maso a bio potraviny je standard pro stravování v Malvíně. Jsem přesvědčená, že jsem Adámkovi vybrala to nejlepší místo kde si může začít hledat kamarády, objevovat nové zájmy a také se učit respektovat určité věci. Mohu jen doufat, že i v příštích letech a dalších školách budeme mít alespoň trochu toho štěstí jako jsme měli při volbě právě školky Malvíny! Marta Hanušová maminka Adámka a Anežky
Lenka s Lukáš Schirlovi
Poděkování paní ředitelce a celému týmu z Malvíny. Blíží se prázdniny a budou to 3 roky pro naší dcerku strávené ve společnosti týmu Malvíny. Z celého srdce bych Vám chtěla tímto všem moc a moc poděkovat! Pro mě jste se stala paní ředitelko krásným příkladem, že když někoho něco baví, dělá to s citem a dá dohromady dobrý team, přináší to každodenní radost nejen dětem. Když to píšu, uvědomuji si, že vstup do Malvínky se pro mě stal příjemným ranním rituálem. Nebyl den, kdy bych měla špatný pocit s příchodem a to považuji za vyjímečné a moc si toho vážím! Vaše celková péče, organizace, komunikace jak s dětmi, tak s rodiči, zpětné vazby, úžasná denní náplň včetně množství zajímavých kroužků, aktivit a hlavně přístup k dětem, je pro nás velkou úlevou a odměnou v tak uspěchaném tempu dnešní doby. Naše dcera si to s Vámi všemi moc užívala a tolik si toho odnesla nejen praktického do života! Ještě jednou Vám tímto všem moc děkujeme. Věřím, že největší odměnou pro nás všechny bude další spokojený život malého človíčka, který měl šanci tak úžasného předškolního startu do života s Váma! Věřím, že si na Vás v životě ještě párkrát vzpomene s láskou a úsměvem na tváři. Děkujeme za Váš přístup, odhodlání i lásku, kterou dětem věnujete. Mějte se moc fajn! Lenka s Lukáš Schirlovi
"Chceme, aby se naše školky i jesle staly místem spokojeného a šťastného dětství, místem, kam se děti i rodiče rádi vrací."

Vzdělávací program

Vzdělávací program pro děti mladší 3 let je rozdělen na několik krátkách časových úseků řízené činnosti během dne. Takto malé děti nejsou schopné udržet pozornost delší dobu, proto s nimi pracujeme v blocích, v mezičasech vyplněných volnou hrou či pobytem venku.

Děti v průběhu celého týdne absolvují výtvarné, hudební i pohybové lekce. Motivujeme je ke společné práci pomocí písníček a říkanek.

S dětmi v jesličkách komunikujeme pouze česky, v případě dětí cizinců anglicky. Výuka angličtiny a němčiny začíná až po dosažení 3 let a přestoupení dítěte do školky.

Rozvrh pro školní rok 2018/2019

ČasPondělíÚterýStředaČtvrtekPátek
07:30

09:00
Příchod dětí, volná hra,
ranní kruh, ranní protažení
09:00

09:30
Dopolední svačina
09:30

10:30
Vzdělávací program
10:30

12:15
Pobyt venku, hry
12:15

13:00
Hygiena, oběd
13:00

13:30
Odchod dětí
13:00

15:00
Odpočinek, spaní (dle individuálních potřeb dětí), čtení pohádek
15:00

15:30
Odpolední svačina
15:30

16:30
Vzdělávací  program
16:30

18:00
Volná hra, odchod dětí

Časový harmonogram je orientační.

"Naším cílem je uvést do života spokojené, zdravé, vyrovnané a sebevědomé dítě, které si osvojilo správné sociální jednání nejen ve skupině svých vrstevníků, ale i ve školkovém a později školním kolektivu. Pracujeme na tom, aby děti měli dostatečný prostor a možnosti pro vyjádření sebe sama."

Galerie

Google street view

Ceník

Nedílnou součástí Malvíny je flexibilita a snaha vyjít Vám rodičům maximálně vstříct. Naší docházku jsme nastavili tak, že můžete volit od 3 půldnů týdně až po celodenní program 5 dnů v týdnu. Rádi vyhovíme Vašim individuálním potřebám, prosím neváhejte nás kontaktovat!

"Malvína se profiluje uměleckým směrem – věříme, že právě rozvoj kreativity a podpory fantazie a představivosti u dětí je jednou z nejlepších cest k rozvoji poznání a vnímání světa, vnímání sebe sama, k rozvoji a podpoře sebevědomí a sebeprojevení i k celkovému rozvoji dítěte."

Přihláška

Vážení rodiče,

přinášíme Vám bližší informace o přijímacím řízení v Malvíně, platné pro školní rok 2019/2020.

V průběhu března a dubna 2019 lze přihlašovat děti do Malvíny.

Kromě těchto stanovených termínů můžete zažádat o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání i kdykoli během roku.

Přihlášky prosím zasílejte k rukám ředitelky školky na adresu provozovny nebo emailem. Na jejím základě s Vámi domluvíme termín individuální schůzky s vedením školky.

V Malvíně se tak budete mít možnost setkat nejen s jejími pedagogy, ale i nahlédnout do průběhu výuky ve třídách. Zároveň se detailněji seznámíte s prostředím školky a jejím zázemím. Na této schůzce, bychom si společně s Vámi rádi popovídali o filosofii Malvíny, seznámili Vás s našimi hodnotami a možnostmi vzdělávání v rámci našeho edukačního systému.

Vedení školky následně vyhodnotí všechny přijaté žádosti a do 30 dnů od podání přihlášky odešle vyrozumění o výsledku přijímacího řízení. Na základě obdržené informace o přijetí dítěte do MŠ podepíše zákonný zástupce smlouvu a uhradí školné na první měsíc docházky. V případě, že dítě do školky nenastoupí, platba školného propadá.

Rádi bychom Vám současně sdělili, že pokud počet přijatých žádostí převýší počet volných míst ve školce, budou při výběrovém řízení posuzována následující kritéria:

1.Pořadí přijaté přihlášky.
2.Děti s nástupem na plnou docházku a na celý školní rok.
3.Děti, jejichž sourozenci již navštěvují mateřskou školu nebo jesle Malvína.

V případě zájmu nebo dotazů nás neváhejte kontaktovat!

Napište nám!

Impressum

 

Malvína Futurama

Jesle/školka

Sokolovská 668/136D
186 00 Praha 8 – Karlín
tel: +420 605 030 871

Mgr. et Mgr. Veronika Chejn

Ředitelka

 

Malvína

umělecká mateřská škola s.r.o
IČO: 01846884

Alžběta Daniela Frimlová

Jednatelka

Rybná 716/24
110 00 Praha 1 – Staré Město

tel: +420 731 314 731
email: a.frimlova@skolkamalvina.cz