Školka Malvína Karlín

Školka Malvína Karlín poskytuje vzdělání a přípravu dětí na školní docházku podle unikátního vzdělávacího programu obohaceného o rozšířenou výuku výtvarných činností, anglického a španělského jazyka.

Součástí vzdělávacího programu jsou lekce jógy s fyzioterapeutkou, hudební lekce se sbormistrem dětského pěveckého sboru Mifun a výtvarné lekce s akademickou malířkou.

Náš tým

Do našeho týmu vybíráme učitele, kteří jsou odborníky ve svém oboru, mají dlouholeté zkušenosti s výukou dětí, umí rozvíjet dětský talent a osobnost. Nejdůležitějším kritériem je cit pro práci s malými dětmi, vřelý a individuální přístup.


Alžběta Frimlová

Jednatelka

Vzdělání:

Evangelická akademie Praha – sociální pečovatelství. Probíhající studium Speciální pedagogiky, UJEP.

Zkušenosti:

Sociální ústav Sulická, LDN Nemocnice Krč. Zakladatelkou a jednatelkou Malvíny od roku 2012.

Mgr. et Mgr.

Veronika Chejn

Ředitelka

Vzdělání:

Karlova Univerzita v Praze, obor Speciální pedagogika a Jihočeská Univerzita v Českých Budějovicích, obor Rehabilitační psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory.

Zkušenosti:

Asistent pedagoga v MŠ v Praze, osobní asistent v neziskové organizaci, profesionální chůva a dobrovolník v Dětském centru v Austrálii.

Mgr.

Eva Pospíšilová

Učitelka jógy, Fyzioterapeutka

Vzdělání:

Univerzita Karlova v Praze, 1. Lékařská fakulta - obor fyzioterapie. Instruktorka fitness-pilates a zdravotního plavání. Absolventka dvou stupňů hry na klavír.

Jiří Polívka

Lektor hudebních kurzů

Vzdělání a zkušenosti:

Učitel hudby a sbormistr. Jako pedagog působí nepřetržitě od roku 1994. Pracuje v různých typech škol a zároveň vytváří vlastní umělecké projekty s dětmi. V posledních letech pracuje převážně s Dětským sborem Mifun. Hraje na trumpetu, klavír a perkuse.

Judita Nováková

Lektorka

Vzdělání a zkušenosti:

Dva stupně vzdělávacího programu manažerské školy firmy MSI s.r.o. zaměřené na obchodní a manažerské dovednosti, kurz školitelů firmy Hackland. Browne&Associates, Kanada Dlouhodobý rozvojový program pro kouče - Projekt Certifikovaný kouč, rozvojový projekt zakončený certifikací, společnost ARK Consulting, s.r.o. 8 let praxe pod dohledem psychologa při rozvíjení osobnosti, získání zdravého sebevědomí a motivace.

Reference

Jana Grünerová a Amálka
Vážená paní Frimlová, chtěla bych Vám za mne a za Amálku moc poděkovat. Myslím, že mne jeden srpnový den na chodníku v Karlíně potkala můza a vedle našeho studia se objevila malá cedulka s informací o školičce, která se jmenuje Malvína a bude v září otevírat. Druhý den jsem viděla malou skupinku prťat směřující do vedlejšího vchodu v domě, kde jsme měli firmu a musela jsem se jít hned zeptat jak bude školka fungovat. Dcera byla sice v té době malá a pro mnoho lidí by možná bylo nepředsatvitelné poslat ji do školky, do cizího prostředí od rodičů. Vzhledem k tomu, že já jsem jak někteří mí známí říkají “rychlá” , má to stejně i moje dítě. To jste měla šanci poznat velmi brzy a já jsem ráda, že jse ji nechali samotnou jíst polévku jako to dělám já i když jste se určitě děsily co řeknu politému tričku a nechali jste jí malovat vodovkami i když to odnesly rukávy. To, že jste ji naučili stříhat nůžkami zase odnesly moje džíny a nový drahý přehoz na pohovce :-). Amálka si školičku neuvěřitelně zamilovala a po pár proplakaných ránech, která k velkým životním změnám asi patří snad u každého dítěte, jsme začali spíše vyhrožovat, že ji nevezmeme do Malvíny než že bychom ji museli přemlouvat. Ráno vstávala s našením a výkřikem “jupíííí jdeme do školky” si už balila hračky, taštičky, plyšáky, sponečky a všechno možné nezbytné pro celý den :-) a stála u dveří bytu vymóděná v nejdelší možné sukni kterou našla, s čelenkou ve vlasech a v holinách. Musím říci, že dám osobně velmi na první dojem. Profesionální a lidský přístup, krásné prostředí a v průběhu času i program, který je pro děti připraven, mě přesvědčily, že jsem si vybrala správně. Ještě jsem neslyšela, že by mnoho školiček bralo děti na výstavy, seznamovalo je s hospodářskými zvířaty nebo chodili do restaurací na oběd. Obdivuji trpělivost a moc děkuji za energii věnovanou celému konceptu školičky. Děti jsou vedeny k samostatnosti, spolupráci s ostatními a kreativitě. Přestěhovali jsme se a od září nastupujeme do větší státní školy a já musím přiznat, že je mi to velmi líto. Malvína nastavila laťku tak vysoko, že alespoň se na ni vyšplhat bude pořádný oříšek. Přeji vám všem mnoho štěstí a spoustu tak nadšených dětí a rodičů jako jsme my a Amálka. Děkuji a přeji vše dobré Jana Grünerová a Amálka
Chválovi
Lepší školku jsme si nemohli přát. Doporučuji ji všem známým, i kdyby to mělo znamenat určité dojíždění. Tom nikdy nepláče, že má jít do školky, naopak každý den se ujišťuje, že do školky půjde. Paní učitelky jsou skvělé, je vidět, že se dětem věnují a znají je a mají je rády a nic není problém. Programy, které vymýšlejí jsou úžasné a pestré a děti neuvěřitelně rozvíjejí. Tom začal chodit do Malvíny Futurama a teď chodí do Malvíny v Karlíně, přestup proběhl bez sebemenšího problému. Mohu tak hodnotit obě Malvíny a nevidím mezi nimi rozdíl. Jediný problém, který máme je, že chce být ve školce déle :) Oceňuji i jídelníček, který je zdravý, výživný a pestrý. Původně jsem si říkali, že do Malvíny Tom bude chodit jen do určité doby a pak přejde do školky státní. Dávno už víme, že Tom v Malvíně zůstane až do nástupu do první třídy, protože takhle má předškolní vzdělávání vypadat. Do Malvíny jsme zamilovaní všichni. Říkáme ji “naše školka”. Malvíno děkujem! Chválovi
Marta Hanušová a Adámek s Anežkou
O Malvíně jsme se dozvěděli od kamarádky, která svou nepopiratelnou náročností na výběr té nejvhodnější školky, udělala jasný výběr i za nás. Nebylo pochyb, že její výběr bude ten nejobezřetnější. A rozhodnutí bylo na světě po prvním velmi milém setkání s paní ředitelkou. Jsem jedním z těch rodičů, kteří mají to štěstí na samostatné děti, které těšění se na školku (již od 2 let věku) nepřešlo ani po nástupu do ní. Osvěčilo se mi děti s předstihem připravit a obeznámit se školkou jako takovou před jejich samotým nástupem. Při první návštěvě ve školce mě naprosto nadchlo prostředí, ve kterém se bude Adámek každý den nacházet, veselé, barevné, moderní a prostorné a hlavně dokonale čisté, prostě takové jaké bych jim sama líp nevytvořila ani doma. Adámek chodí do Malvíny každý den celodenně, proto vím že program mají dětičky opravdu nápaditý a také odpovídající jejich zájmům a věku. Náš Adámek nám doma například nadšeně cvičí jógu, konkretně zvířátkový pozdrav slunci, který se učí ve školce (když je kobra zvědavá zvedne „trub“ :o) Líbí se mi, že v Malvíně berou ohled na to, že každé dítě má jiné zájmy a reaguje na jiné podněty a právě ty rozvíjejí u dětí individuálně. Zárověň je učí ohledupnosti k ostatním dětem, která bude právě tak potřebná i v následujích letech ve školních lavicích. Co se týká stravování v Malvíně, mohu jen závidět, že dodavatelé obídků našich dětí, zásobují pravidelně i naši domáctnost. Qualivo byl pro mne do té doby naprosto neznámým pojmem. Tedy kvalitní maso a bio potraviny je standard pro stravování v Malvíně. Jsem přesvědčená, že jsem Adámkovi vybrala to nejlepší místo kde si může začít hledat kamarády, objevovat nové zájmy a také se učit respektovat určité věci. Mohu jen doufat, že i v příštích letech a dalších školách budeme mít alespoň trochu toho štěstí jako jsme měli při volbě právě školky Malvíny! Marta Hanušová maminka Adámka a Anežky
Lenka a Lukáš Schirlovi
Poděkování paní ředitelce a celému týmu z Malvíny. Blíží se prázdniny a budou to 3 roky pro naší dcerku strávené ve společnosti týmu Malvíny. Z celého srdce bych Vám chtěla tímto všem moc a moc poděkovat! Pro mě jste se stala paní ředitelko krásným příkladem, že když někoho něco baví, dělá to s citem a dá dohromady dobrý team, přináší to každodenní radost nejen dětem. Když to píšu, uvědomuji si, že vstup do Malvínky se pro mě stal příjemným ranním rituálem. Nebyl den, kdy bych měla špatný pocit s příchodem a to považuji za vyjímečné a moc si toho vážím! Vaše celková péče, organizace, komunikace jak s dětmi, tak s rodiči, zpětné vazby, úžasná denní náplň včetně množství zajímavých kroužků, aktivit a hlavně přístup k dětem, je pro nás velkou úlevou a odměnou v tak uspěchaném tempu dnešní doby. Naše dcera si to s Vámi všemi moc užívala a tolik si toho odnesla nejen praktického do života! Ještě jednou Vám tímto všem moc děkujeme. Věřím, že největší odměnou pro nás všechny bude další spokojený život malého človíčka, který měl šanci tak úžasného předškolního startu do života s Váma! Věřím, že si na Vás v životě ještě párkrát vzpomene s láskou a úsměvem na tváři. Děkujeme za Váš přístup, odhodlání i lásku, kterou dětem věnujete. Mějte se moc fajn! Lenka s Lukáš Schirlovi
"Své poslání vidíme v tom, aby dítě opouštějící školku Malvínu a usedající do školních lavic, bylo připraveno plnohodnotně zvládnout výuku, aktivně se zapojovat do dění ve škole a úspěšně navazovat, pro něj v tomto věku tak důležité, sociální kontakty."

Výuka

Dítě které začne brzy navštěvovat školu, musí být schopno naslouchat, být trpělivé a být schopno se soustředit delší dobu. Z tohoto důvodu připravujeme děti na témata, která je čekají na základní škole. Rozšiřujeme jejich znalosti čísel a tvarů, rozvíjíme jazyk a psaní, zvyšujeme vědecké poznatky, ale také v dětech hravou formou budujeme schopnost a touhu učit se.

Součástí našeho vzdělávacího programu jsou lekce výtvarné, hudební, cvičení v Sokole, jóga, lekce španělského a anglického jazyka, lekce Lego education, 1x měsíčně návštěva divadla, 1x měsíčně výlet do jedné z mnoha galerií v Praze, společné akce s rodiči, pro rodiče a mnoho dalšího.

Rodiče také mohou pro své děti využít služeb psychologa, fyzioterapeuta a logopeda.

Rozvrh pro školní rok 2018/2019

ČasPondělíÚterýStředaČtvrtekFriday
08:00 – 09:00Příchod dětí, volná hra,
ranní kruh, ranní protažení
09:00 – 09:30Dopolední svačina
09:30 – 10:30Vzdělávací programVzdělávací program, Hudební lekceVzdělávací program, JógaVzdělávací programSokol
10:30 – 12:30Pobyt venku, hry
12:30 – 13:00Hygiena, oběd
13:00 – 13:30Odchod dětí
13:00 – 14:45Odpočinek, spaní (dle individuálních potřeb dětí),  příprava předškoláků
14:45 – 15:30Odpolední svačina, volná hra
15:30 – 16:30ŠpanělštinaAngličtinaVýtvarný ateliérLego education* Moje zvířátko**
16:30 – 17:30Hudební přípravka - Každé útery v Malvína Karlín pro děti starší 4 let, vedeno panem Jiřím Polívkou - Pěvecký sbor Mifun. Jen pro zájemce, není v ceně programu.
16:30 – 18:00Volná hra, odchod dětí

* Lego education dvakrát měsíčně.
** Moje zvířátko jednou měsíčně.

"Naším cílem je uvést do života nejen toho školního, spokojené, zdravé, vyrovnané a sebevědomé dítě, které si osvojilo správné sociální jednání nejen ve skupině svých vrstevníků, ale i ve školním kolektivu. Pracujeme na tom, aby děti měli dostatečný prostor a možnosti pro vyjádření sebe sama."

Galerie

Google street view

Ceník

Nedílnou součástí Malvíny je flexibilita a snaha vyjít Vám rodičům maximálně vstříct. Naší docházku jsme nastavili tak, že můžete volit od 3 půldnů týdně až po celodenní program 5 dnů v týdnu. Rádi vyhovíme Vašim individuálním potřebám, prosím neváhejte nás kontaktovat!

"Naše mateřská škola se profiluje uměleckým směrem – věříme, že právě rozvoj kreativity a podpory fantazie a představivosti u dětí je jednou z nejlepších cest k rozvoji poznání a vnímání světa, vnímání sebe sama, k rozvoji a podpoře sebevědomí a sebeprojevení i k celkovému rozvoji dítěte."

Přihláška

Vážení rodiče,

přinášíme Vám bližší informace o přijímacím řízení v Malvíně, platné pro školní rok 2019/2020.

V průběhu března a dubna 2019 lze přihlašovat děti do Malvíny.

Kromě těchto stanovených termínů můžete zažádat o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání i kdykoli během roku.

Přihlášky prosím zasílejte k rukám ředitelky školky na adresu provozovny nebo emailem. Na jejím základě s Vámi domluvíme termín individuální schůzky s vedením školky.

V Malvíně se tak budete mít možnost setkat nejen s jejími pedagogy, ale i nahlédnout do průběhu výuky ve třídách. Zároveň se detailněji seznámíte s prostředím školky a jejím zázemím. Na této schůzce, bychom si společně s Vámi rádi popovídali o filosofii Malvíny, seznámili Vás s našimi hodnotami a možnostmi vzdělávání v rámci našeho edukačního systému.

Vedení školky následně vyhodnotí všechny přijaté žádosti a do 30 dnů od podání přihlášky odešle vyrozumění o výsledku přijímacího řízení. Na základě obdržené informace o přijetí dítěte do MŠ podepíše zákonný zástupce smlouvu a uhradí školné na první měsíc docházky. V případě, že dítě do školky nenastoupí, platba školného propadá.

Rádi bychom Vám současně sdělili, že pokud počet přijatých žádostí převýší počet volných míst ve školce, budou při výběrovém řízení posuzována následující kritéria:

1.Pořadí přijaté přihlášky.
2.Děti s nástupem na plnou docházku a na celý školní rok.
3.Děti, jejichž sourozenci již navštěvují mateřskou školu nebo jesle Malvína.

V případě zájmu nebo dotazů nás neváhejte kontaktovat!

Napište nám!

Impressum

 

Malvína Karlín

Školka

Křižíkova 159/56
186 00 Praha 8 – Karlín
tel: +420 732 233 299

Mgr. et Mgr. Veronika Chejn

Ředitelka

 

 

Malvína

umělecká mateřská škola s.r.o
IČO: 01846884

Alžběta Daniela Frimlová

Jednatelka

Rybná 716/24
110 00 Praha 1 – Staré Město

tel: +420 731 314 731
email: a.frimlova@skolkamalvina.cz